Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Montaż

Internorm-montaż-okien.jpg

Właściwy montaż okien ma bardzo duże znaczenie!

Profesjonalny montaż okien jest ważnym warunkiem ich prawidłowego funkcjonowania i trwałości. W budowie i funkcjonowaniu domu ogromną rolę odgrywa szczelność i izolacja cieplna. Do największych strat ciepła może dochodzić szczególnie w miejscu montażu stolarki. Nasze doświadczenie pokazuje, że także tu może zbierać się woda kondensacyjna i rozwijać pleśń. Dlatego należy zwracać uwagę na prawidłowe połączenie ościeżnicy z budynkiem, a to zależy niewątpliwie od poprawnego montażu okien i drzwi.

Warto więc zlecić montaż doświadczonym profesjonalistom, jakimi dysponuje Internorm - Twój [1st] window partner. Gwarantujemy prace na odpowiednim poziomie technicznym i dzięki temu zachowanie norm oraz przepisów, a także uwzględnienie zasad fizyki budowli istotnych dla poprawnego montażu.

Oto na co należy zwrócić uwagę podczas montażu:


TEMPERATURA I WILGOTNOŚĆ POMIESZCZENIA
Łączenie z murem (spoina montażowa) musi być dookoła uszczelnione tak, aby w żadnym miejscu nie przepuszczało powietrza. Zapobiega to wnikania do szczeliny wilgotnego, ciepłego powietrza, z którego po ochłodzeniu wykrapla się woda i powoduje powstawanie pleśni.
IZOLACYJNOŚĆ CIEPLNA / IZOLACYJNOŚĆ DŹWIĘKOWA
Wewnętrzna płaszczyzna spoiny montażowej musi być w całości wypełniona materiałem izolacyjnym (pianką poliuretanową lub mineralnym materiałem izolacyjnym). Płaszczyzna ta odpowiedzialna jest za izolację cieplną i dźwiękową, ale nie za izolację od wilgoci i wiatru.

TEMPERATURA ZEWNĘTRZNA, DESZCZ, WIATR ITD
Połączenie z murem musi być od strony zewnętrznej dookoła dokładnie wiatroszczelne i odporne na zacinający deszcz. Wymogi te dotyczą nie tylko samych okien, ale też miejsca połączenia z parapetem. Jeśli strony wewnętrznej przedostawać się będzie wilgoć, musi ona mieć możliwość przedostania się na zewnątrz przez uszczelnienie (możliwa dyfuzja wody).

MASA WŁASNA
Ciężar okna jest przenoszony przez klocki podporowe, a mocowanie okien antywłamaniowych odbywa się za pomocą kołków lub kotew ściennych. Odległości między mocowaniami zależą od materiału, z jakiego wykonana jest ościeżnica. Przybijanie gwoździami jest niedopuszczalne, nie spełnia aktualnych zaleceń technicznych.
Internorm-prawidłowy-montaż-okien.jpg

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF